Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Květ mandloně (růžový)

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Vincenta van Gogha - Květ mandloně (růžová varianta). Z druhé strany šály je abstrakce neznámého autora.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 756
890 Kč
Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Květ mandloně (růžový)

Vincent Willem van Gogh (1853-1890). Nizozemský malíř patřící k postimpresionismu. Jeho dílo čítá přes 900 maleb a 1100 studií a kreseb patří k tomu nejznámějšímu, co ve světě umění vzniklo. Přesto za svého života se Van Gogh nedočkal výraznějšího uznání. Posmrtně však jeho sláva stoupala závratnou rychlostí. Svým stylem zapadá van Gogh nejvýrazněji mezi fauvisty, expresionisty, zčásti pak i mezi ranou abstrakci. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Vůlí vyjádřit vlastní pocity se stal mimoděk jedním ze zakladatelů právě nastupující umělecké větve zvané expresionismus.

Některé z Goghových maleb zaujímají vysokou pozici v seznamu nejdražších maleb na světě. 30. března 1987 byl prodán Goghův obraz Kosatce za tehdy rekordních 53,9 milionu dolarů a 15. května 1990 zlomil jeho Portrét doktora Gacheta další rekord, když se ho podařilo prodat za 82,5 milionu dolarů.

 

Květ mandloně

Obraz "Květ mandloně" od Vincenta van Gogha je slavné dílo nizozemského malíře z roku 1890. Zobrazuje kvetoucí mandloň s bílo-růžovými květy na modrém pozadí. Mandloň je zobrazena ve velkém formátu a vyplňuje celý obraz, takže divák má pocit, že je květy obklopen. Bílé a růžové květy jsou zvýrazněny krátkými a tučnými tahy štětce, zatímco modré pozadí je navrženo dlouhými tahy štětce v různých odstínech modré.

Van Gogh namaloval tento obraz jako dárek pro svého synovce, který se jmenoval Vincent Willem a právě se narodil. Mandloň byla pro Van Gogha symbolem nového života a naděje, což je na obraze zřetelně vidět. Kombinace modré oblohy a růžových a bílých květů vytváří pozitivní a živou náladu. Obraz Mandloňový květ také ukazuje van Goghovu lásku k přírodě a kráse světa kolem něj. Přestože často bojoval s depresemi a psychickými problémy, v umění a přírodě nacházel útěchu a inspiraci. Tento obraz je krásným příkladem jeho schopnosti vyjádřit krásu a pozitivitu ve svém umění. 

Obraz je vystaven ve Van Gogh Museum, Amsterdam, The Netherlands.