Kašmírová šála Claude Monet - Japonský most/Lekníny

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Claude Moneta - Japonský most a lekníny. Z druhé strany šály je opět Monetův obraz - Lekníny.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (4 ks)
Kód: 755
890 Kč
Kašmírová šála Claude Monet - Japonský most/Lekníny
Kašmírová šála Claude Monet - Japonský most/Lekníny
Novinka Tip

Claude Oscar Monet (1840 – 1926) byl nejznámějším francouzským impresionistickým malířem. Byl mistrem, který důsledně rozpracoval myšlenky impresionismu. Monet pečlivě studoval působení světla na různé objekty a věnoval se tzv. přechodným stavům, k práci s barvou a světlem, a proto jeho obrazy působí na diváka již od prvního dojmu. Tvorbou v plenéru a malováním námětů, na kterých bylo pouze zvláštní světlo, otevřel cestu počátkům moderní malby. Monetův obraz Imprese, východ slunce z roku 1874, dal nejen jméno celému malířskému směru, ale zajistil Monetovi místo mezi nejlepšími malíři všech dob. V Giverny, které se stalo jeho oblíbeným útočištěm po smrti ženy, maloval motivy ze své zahrady a oblíbenou sérii leknínů. Zobrazoval poetický vodní svět tajemný jako prvotní ráj.

 

Japonský most a lekníny (1899)

Impresionistický obraz z roku 1899 je jedním z prvních děl spadajících do celé řady obrazů s ústředním motivem japonského mostu a rybníčkem pokrytým lekníny z let 1895 až 1926. Obrazy se postupem času stávají abstraktnější, jejich kontury ztrácejí na ostrosti a vytrácí se jakýkoliv smysl pro detail.

Japonský most pochází přímo z Monetovy zahrady, resp. její druhé části, po skoupení sousedního pozemku. Zde totiž sám malíř vybudoval zahradu v japonském stylu s jezírkem přes nějž se klene namalovaný most. Svou zahradu miloval natolik, že ji zachycuje v mnoha situacích. Dokladem je japonský most s lekníny i bez něj. Dřevěný most v japonském stylu mu pak po dlouhá léta sloužil jako zdroj inspirace.

Obraz je od roku 1929 umístěn v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, USA.

 

Lekníny

Jde o nedatovaný obraz ze sériie maleb leknínů mezi lety 1909-1919. Na tomto obraze převládají krásné tóny fialové, bílé a zelené.

Tento obraz je v soukromé sbírce.