Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Kosatce

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Vincenta van Gogha - Kosatce. Z druhé strany šály je obraz Gustava Klimta - Jablečný strom.

Tip: K šále je možné koupit i extra jemné rukavice s obrázkem kosatců. Rukavice prodáváme i samostatně.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 366
890 Kč
Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Kosatce

Vincent van Gogh - Kosatce

Kosatce jsou jedním z několika obrazů kosatců od Vincenta van Gogha a jedním ze série obrazů, které vytvořil v azylovém domě Saint Paul-de-Mausole v Saint-Rémy-de-Provence ve Francii těsně před svou smrtí v roce 1890. Malování nazýval "hromosvodem mé nemoci", protože měl pocit, že se malováním může uchránit před šílenstvím. Obraz byl pravděpodobně ovlivněn japonskými dřevoryty ukiyo-e, stejně jako mnoho jeho děl a děl dalších umělců té doby. Obraz je plný jemnosti a lehkosti. Kosatce jsou plné života bez tragiky.

Obraz je umístěn v Muzeu J. Paul Gettyho v Los Angeles, Kalifornie, USA.

 

Gustav Klimt - Jabloň I

Obraz Jabloň I namaloval v roce 1912. Jabloň I je jedním ze tří Klimtových obrazů, na kterém ztvárňuje strom ověnčený jablky. Nejstarší je dílo Zlatá jabloň z roku 1903, které bylo naneštěstí zničeno během požáru v roce 1942, následuje ho Jabloň I, která je oproti třetímu ztvárnění, obrazu Jabloň II, výrazně barevnější a pozitivnější. Ačkoliv je nám symbolismus, který pro Klimta jabloně nesly, skrytý, zdá se, že mu něco musely připomínat, když se k tomuto motivu několikrát vrátil. Jabloně se objevují v řadě mýtů a legend, křesťanům a Židům připomínají strom poznání z ráje, v řecké mytologii se zase jablko objevuje jako dar Parise pro Afrodité nebo jako Heraklův atribut. Tím, že jsou data namalování těchto Klimtových obrazů od sebe dost vzdálená, je pravděpodobné, že pro něj nenesly jen jeden význam.

Obraz je uložen v soukromé sbírce.