Kašmírová šála Claude Monet - Dáma se slunečníkem/Lekníny

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Claude Moneta - Dáma se slunečníkem. Z druhé strany šály je obraz Clauda Moneta - Lekníny.

Tip: K šále je možné koupit i extra jemné rukavice s obrazem Dámy se slunečníkem . Rukavice prodáváme i samostatně.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 367
890 Kč
Kašmírová šála Claude Monet - Dáma se slunečníkem/Lekníny

 

Claude Oscar Monet (1840 – 1926) byl nejznámějším francouzským impresionistickým malířem. Byl mistrem, který důsledně rozpracoval myšlenky impresionismu. Monet pečlivě studoval působení světla na různé objekty a věnoval se tzv. přechodným stavům, k práci s barvou a světlem, a proto jeho obrazy působí na diváka již od prvního dojmu. Tvorbou v plenéru a malováním námětů, na kterých bylo pouze zvláštní světlo, otevřel cestu počátkům moderní malby. Monetův obraz Imprese, východ slunce z roku 1874, dal nejen jméno celému malířskému směru, ale zajistil Monetovi místo mezi nejlepšími malíři všech dob. V Giverny, které se stalo jeho oblíbeným útočištěm po smrti ženy, maloval motivy ze své zahrady a oblíbenou sérii leknínů. Zobrazoval poetický vodní svět tajemný jako prvotní ráj.

Dáma se slunečníkem patří mezi jeho nejznámější díla. Zachycuje Monetovu manželku Camille a syna Jeana na procházce během větrného letního dne v době, kdy žili v Argentuil. O deset let dříve Monet namaloval podobný obraz pod názvem Paní Monetová a její syn. Na tomto obraze z roku 1875, ale maloval již Suzanne. Jednoho letního dne se prostě mladá žena postavila na malou vyvýšeninu a tráva i květiny jí zakryly nohy. Jako by se tam vznášela, zrozená náhle pod deštníkem, zářivá v nejjemnější růžovou. Barvy jsou zrovna tak v pohybu jako záhyby její sukně, rotující na pozadí třpytivých mraků. Obraz působí velmi lehce a evokuje svěžest letního a větrného dne (viz například vlající šátek). Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na výšku (100 x 81 cm).

Obraz je umístěn v National Gallery of Art, Washington DC, USA.

 

Lekníny

Během dlouhého období depresí po úmrtí své ženy napadla Moneta myšlenka realizovat sérii obrazů s lekníny. Inspirací mu byla jeho zahrada v Giverny. Reálně se celý projekt uskutečnil až po dopisu jeho obdivovatelky, která chtěla vytvořit dekorace pro kruhovou místnost. Monet pracoval tajně, použil plátno obřích rozměrů. Motivy řešil až abstraktním způsobem: světlo, voda, rostliny, vše se rozpouští v harmonii barev a odrazů. Obrazy často budí dojem, že malíř pracoval ponořen ve vodě (Monet využil zkušeností ze svého plovoucího ateliéru na Seině).

Tyto Lekníny jsou olejomalba z roku 1919.