Kašmírová šála Eric Sloan - Větrný mlýn / Van Gogh - Pšeničná pole

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Erica Sloana - Větrný mlýn. Z druhé strany šály je obraz Vincenta van Gogha - Pšeničná pole.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 369
890 Kč
Kašmírová šála Eric Sloan - Větrný mlýn / Van Gogh - Pšeničná pole

Eric Sloan (1905-1985)

Byl americký krajinář, ilustrátor a autor ilustrovaných knih o kulturní historii a folklóru Ameriky. Sloane studoval u Goudyho umění a písmo. V létě roku 1925 odešel Sloane ve svých dvaceti letech z domova, aby se sám živil. Pracoval po celé zemi jako malíř nápisů a vytvářel reklamy například pro Red Man nebo Bull Durham. Jedinečná ruční kaligrafie a písmo, které si během tohoto období vytvořil, se později staly charakteristickým znakem jeho ilustrovaných knih. Sloane se nakonec vrátil do New Yorku a usadil se v oblasti Merryall v New Milfordu ve státě Connecticut, kde začal malovat rustikální krajiny v tradici Hudson River School. V padesátých letech začal trávit část roku v Taosu v Novém Mexiku, kde maloval westernové krajiny a zejména světelné obrazy pouštní oblohy. Sloane se také velmi zajímal o lidovou kulturu Nové Anglie, koloniální každodenní život a americkou kulturu. Napsal a ilustroval desítky knih o nářadí, architektuře, zemědělských technikách, folklóru a venkovské moudrosti z koloniální éry. Během své malířské kariéry vytvořil více než 15 000 děl.

 

Větrný mlýn na Cape Cod (1968)

Obraz je v soukromé sbírce a byl vydražen za cca 13 tisíc dolarů.

 

Pšeničná pole se ženci v Auvers