Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Alej poblíž Arles/Pole s kvetoucími máky

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Vincenta van Gogha - Lány poblíž Arles. Z druhé strany šály je obraz Vincenta van Gogha - Pšeničné pole.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 376
890 Kč
Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Alej poblíž Arles/Pole s kvetoucími máky

Vincent Willem van Gogh (1853-1890). Nizozemský malíř patřící k postimpresionismu. Jeho dílo čítá přes 900 maleb a 1100 studií a kreseb patří k tomu nejznámějšímu, co ve světě umění vzniklo. Přesto za svého života se Van Gogh nedočkal výraznějšího uznání. Posmrtně však jeho sláva stoupala závratnou rychlostí. Svým stylem zapadá van Gogh nejvýrazněji mezi fauvisty, expresionisty, zčásti pak i mezi ranou abstrakci. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Vůlí vyjádřit vlastní pocity se stal mimoděk jedním ze zakladatelů právě nastupující umělecké větve zvané expresionismus.

Některé z Goghových maleb zaujímají vysokou pozici v seznamu nejdražších maleb na světě. 30. března 1987 byl prodán Goghův obraz Kosatce za tehdy rekordních 53,9 milionu dolarů a 15. května 1990 zlomil jeho Portrét doktora Gacheta další rekord, když se ho podařilo prodat za 82,5 milionu dolarů.

 

Alej poblíž Arles s domy (1888)

Obraz je umístěn v Pomeranian State Museum, Greifswald, Alemania.

 

Pole s kvetoucími máky (1890)

Okolí Auvers poskytlo Van Goghovi spoustu inspirace a během posledních měsíců malíř namaloval mnoho výjevů pšeničných polí a otevřené větrné krajiny. Nebe zde má tísnivou tíhu a zdá se, že doléhá na rozlehlou krajinu, zatímco obloha i země byly vypointovány ve zvlněném rytmu, který naznačuje velký pohyb.

Obraz působí znepokojivě, což umocňuje zvláštní perspektiva. Pole vymezená v pravé části obrazu jako by poskakovala dopředu, zatímco ta vlevo, která by měla být na stejném místě, spěchají dozadu, a mezi plochou máků v popředí a poli v dálce panuje prostorová nejednoznačnost. Celek představuje neklidný obraz, který je znepokojivý a nepřesvědčivý. Obraz vznikl několik týdnů před tím van Goghovou smrtí.