Kašmírová šála Thomas Kinkade - Venkovský maják / Pol Henry Ledent - Les na podzim

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Thomas Kinkade - Venkovský maják. Z druhé strany je obraz Les na podzim od Pol Henry Ledenta.

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 759
890 Kč
Kašmírová šála Thomas Kinkade - Venkovský maják / Pol Henry Ledent - Les na podzim

Thomas Kinkade (1958-2012)

Americký umělec studoval dějiny umění a dva roky navštěvoval ateliér na Kalifornské univerzitě v Berkeley, poté přestoupil na Art Center College of Design v Pasadeně v Kalifornii. Tam začal experimentovat s technikami, které v jeho obrazech vytvářejí světlo a atmosféru. Tak si vybudoval úspěšnou kariéru díky svým světlem prosycených obrazech klidných idylických scén. 

Kinkade však příležitostně spolupracoval i s filmovou společností Disney, kde vytvořil kolekci Disney Dreams, sérii obrazů - včetně Krásky a zvířete (2010) a Šípkové Růženky (2011).

Kromě toho byl Kinkade jmenován hlavním umělcem pro Indianapolis Motor Speedway Centennial Era, 100. výročí prvního závodu Indianapolis 500. V této funkci vytvořil obrazy Indianapolis Motor Speedway, 100th Anniversary (2009) a A Century of Racing! The 100th Anniversary Indianapolis 500 Mile Race (2011), z nichž každý byl vyobrazen na oficiálním programu Indianapolis 500.

Vesnický maják 

Vesnický maják zobrazuje vesnici zasazenou do skalnatého pobřeží, kterou jsem objevil při procházce po moři v Anglii. Statné domky jsou postaveny ze stejné žuly, která se zvedá v útesech z moře. Vesnici zalévá záře, která se dotýká nádherně kvetoucích dřínů a bohatých porostů náprstníků a impatiens světlem, stejně jako osvětluje vlny, které tančí nad oceánem. Z vln se zvedají chuchvalce vodní tříště a z komínů stoupají chuchvalce kouře. Země a moře, člověk a příroda jsou zde v dokonalé harmonii.

 

Pol Henry Ledent (1952-)

Pol Ledent se narodil v roce 1952 v Belgii. K malířství se dostal v roce 1989. Začínal s akvarelem, ale rychle pocítil, že olejomalba odpovídá jeho způsobu bytí. Je malířem samoukem. Přesto absolvoval několik lekcí kreslení na belgické akademii. Po účasti na mnoha skupinových výstavách mu některé galerie v Belgii nabídly, aby vystavoval svá díla. Mnoho obrazů již poslal do různých zemí USA, do Francie, Číny, Skotska, Portugalska, Švýcarska, Austrálie. Poté, co prozkoumal evropskou krajinu a krásu, vytvořil několik abstraktních maleb. Rychle objevil potěšení z neomezené tvůrčí síly. Skutečně si uvědomil, že se vydal na nikdy nekončící cestu imaginací.

Les na podzim

Bližší popis není znám.