Kašmírová šála Pablo Picasso

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Pabla Picassa - Untiteled (1937, Surrealistická olejomalba městského prostředí). Z druhé strany šály je obraz Slunečnic od neznámého autora.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 371
890 Kč
Kašmírová šála Pablo Picasso

Pablo Picasso (1881-1973) byl nejvýznamnějším a nejvlivnějším umělcem první poloviny 20. století. Je spojován především s průkopnictvím kubismu, ale také s vynálezem koláže a významně přispěl k surrealismu. Považoval se především za malíře, velký vliv však mělo i jeho sochařství a věnoval se také tak různorodým oblastem, jako je grafika a keramika. A konečně byl proslulou charismatickou osobností, vůdčí osobností Ecole de Paris. Jeho četné vztahy se ženami se nejen promítaly do jeho umění, ale možná i určovaly jeho směr, a jeho chování se v obecných představách stalo ztělesněním bohémského moderního umělce.

 

Untitled (1937) - Houses

Tato olejomalba vznikla v letech 1937-1939 , kdy Picasso začal experimentovat s malbou a sochařstvím a zapojil se do surrealistického hnutí. V roce 1937 vytvořil obraz Guernica, inspirovaný zničením města v severním Španělsku německými bombardéry během španělské občanské války. Picasso podporoval republikánskou vládu bojující proti generálu Franciscu Francovi a po jeho vítězství se do Španělska nikdy nevrátil.

Obraz je v soukromé sbírce.