Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Mandlové květy

Oboustranný hedvábný šátek s obrazem od Vincenta van Gogha - Mandlové květy. Z druhé strany šátku je stejný obraz v odlišném barevném provedení. Jedna strana zobrazuje bílé mandlové květy s modrým pozadím, druhá zobrazuje žluté mandlové květy na tyrkysovém pozadí.


Materiál: 100% hedvábí

Rozměry: 70 x 70 cm

Údržba: doporučujeme šálu prát pouze v ruce. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 776
490 Kč
Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Mandlové květy
Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Mandlové květy
Novinka

Vincent Willem van Gogh (1853-1890). Nizozemský malíř patřící k postimpresionismu. Jeho dílo čítá přes 900 maleb a 1100 studií a kreseb patří k tomu nejznámějšímu, co ve světě umění vzniklo. Přesto za svého života se Van Gogh nedočkal výraznějšího uznání. Posmrtně však jeho sláva stoupala závratnou rychlostí. Svým stylem zapadá van Gogh nejvýrazněji mezi fauvisty, expresionisty, zčásti pak i mezi ranou abstrakci. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Vůlí vyjádřit vlastní pocity se stal mimoděk jedním ze zakladatelů právě nastupující umělecké větve zvané expresionismus.

 

Květ mandloně (1890)

Obraz "Květ mandloně" od Vincenta van Gogha je slavné dílo nizozemského malíře z roku 1890. Zobrazuje kvetoucí mandloň s bílo-růžovými květy na modrém pozadí. Mandloň je zobrazena ve velkém formátu a vyplňuje celý obraz, takže divák má pocit, že je květy obklopen. Bílé a růžové květy jsou zvýrazněny krátkými a tučnými tahy štětce, zatímco modré pozadí je navrženo dlouhými tahy štětce v různých odstínech modré.

Van Gogh namaloval tento obraz jako dárek pro svého synovce, který se jmenoval Vincent Willem a právě se narodil. Mandloň byla pro Van Gogha symbolem nového života a naděje, což je na obraze zřetelně vidět. Kombinace modré oblohy a růžových a bílých květů vytváří pozitivní a živou náladu. Obraz Mandloňový květ také ukazuje van Goghovu lásku k přírodě a kráse světa kolem něj. Přestože často bojoval s depresemi a psychickými problémy, v umění a přírodě nacházel útěchu a inspiraci. Tento obraz je krásným příkladem jeho schopnosti vyjádřit krásu a pozitivitu ve svém umění. 

Obraz je vystaven ve Van Gogh Museum, Amsterdam, The Netherlands.