Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Kosatce

Oboustranný hedvábný šátek s obrazem Kosatce od Vincenta van Gogha. Z druhé strany šátku je obraz od Gustava Klimta - Jablečný strom.


Materiál: 100% hedvábí

Rozměry: 70 x 70 cm

Údržba: doporučujeme šálu prát pouze v ruce. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 774
490 Kč
Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Kosatce
Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Kosatce
Novinka

Vincent van Gogh - Kosatce

Kosatce jsou jedním z několika obrazů kosatců od Vincenta van Gogha a jedním ze série obrazů, které vytvořil v azylovém domě Saint Paul-de-Mausole v Saint-Rémy-de-Provence ve Francii těsně před svou smrtí v roce 1890. Malování nazýval "hromosvodem mé nemoci", protože měl pocit, že se malováním může uchránit před šílenstvím. Obraz byl pravděpodobně ovlivněn japonskými dřevoryty ukiyo-e, stejně jako mnoho jeho děl a děl dalších umělců té doby. Obraz je plný jemnosti a lehkosti. Kosatce jsou plné života bez tragiky.

Obraz je umístěn v Muzeu J. Paul Gettyho v Los Angeles, Kalifornie, USA.

 

Gustav Klimt - Jabloň I

Obraz Jabloň I namaloval v roce 1912. Jabloň I je jedním ze tří Klimtových obrazů, na kterém ztvárňuje strom ověnčený jablky. Nejstarší je dílo Zlatá jabloň z roku 1903, které bylo naneštěstí zničeno během požáru v roce 1942, následuje ho Jabloň I, která je oproti třetímu ztvárnění, obrazu Jabloň II, výrazně barevnější a pozitivnější. Ačkoliv je nám symbolismus, který pro Klimta jabloně nesly, skrytý, zdá se, že mu něco musely připomínat, když se k tomuto motivu několikrát vrátil. Jabloně se objevují v řadě mýtů a legend, křesťanům a Židům připomínají strom poznání z ráje, v řecké mytologii se zase jablko objevuje jako dar Parise pro Afrodité nebo jako Heraklův atribut. Tím, že jsou data namalování těchto Klimtových obrazů od sebe dost vzdálená, je pravděpodobné, že pro něj nenesly jen jeden význam.

Obraz je uložen v soukromé sbírce.