Hedvábný šátek Pierre Auguste Renoire - Kytice chryzantém

Oboustranný hedvábný šátek s krásným obrazem od Pierra-Augusta Renoira - Kytice chryzantém. Z druhé strany šátku je obraz od Rudolfa Raimunda Ballabene - Kytice ve váze.


Materiál: 100% hedvábí

Rozměry: 70 x 70 cm

Údržba: doporučujeme šálu prát pouze v ruce. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 784
490 Kč
Hedvábný šátek Pierre Auguste Renoire - Kytice chryzantém
Hedvábný šátek Pierre Auguste Renoire - Kytice chryzantém
Novinka

Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) byl francouzský malíř, který patřil k předním představitelům impresionistického stylu. Jako oslavovatel krásy a zejména ženské smyslnosti se o něm říká, že "Renoir je posledním představitelem tradice, která vede přímo od Rubense k Watteauovi”. Renoirovy obrazy se vyznačují zářivým světlem a sytými barvami, nejčastěji se zaměřují na lidi v intimních a upřímných kompozicích. Jedním z jeho hlavních námětů byl ženský akt. 

Koncem 60. let 19. století spolu se svým přítelem Claudem Monetem zjistil, že barva stínů není hnědá nebo černá, ale odráží se od okolních předmětů, což je dnes známé jako difúzní odraz. Existuje několik dvojic obrazů, na nichž Renoir a Monet pracovali vedle sebe a zobrazovali stejné scény (La Grenouillère, 1869).

 

Chryzantémy (1884)

Pestrobarevné Chryzantémy pochází ze stejného období jako slavný obraz Tanec v Bougivalu, spadající do celé série tří obrazů věnující se tanci. Chryzantémy se od ostatních Renoirových květinových obrazů liší svou jednoduchostí. Malíř zachycuje jednobarevnou, obyčejnou vázu naplněnou pouze jedním druhem květin, které vynikají před nevýrazným pozadím. Renoir dovoluje květinám samotným, aby řídily tahy jeho štětce, díky tomu obraz působí jednotně a velmi zajímavě.

Obraz je umístěn v Musee des Beaux-Arts, Rouen, Francie.

 

 

Rudolf Raimund Ballabene (1890-1968) byl rakouský malíř známý především svými expresivními obrazy krajin, postav a zátiší. Pro jeho dílo je charakteristické používání krátkých, živých tahů štětcem a převaha bílé barvy v paletě, která mnoha jeho obrazům dodává pastelový nádech. V průběhu své praxe se Ballabeneho dílo stávalo stále abstraktnějším, zejména po roce 1950, ale jeho smysl pro barvu a kompozici si zachoval podobnost s jeho dřívější tvorbou. Narodil se v roce 1890 v rakouském Curndorfu, poté studoval umění v Praze, ale později byl nucen během druhé světové války uprchnout do Vídně. Ballabeneho díla se dnes nacházejí mimo jiné ve sbírkách vídeňské Albertiny a Belvederu. Zemřel v roce 1968 ve Vídni.

 

Zátiší s vázou pivoněk (1947)

Bližší popis není znám