Hedvábný šátek Claude Monet - Makové pole

Oboustranný hedvábný šátek s obrazem od Claude Moneta - Makové pole. Z druhé strany šátku je obraz od George Dunlop Leslieho - Mladá zahradnice.


Rozměry: 70 x 70 cm

Materiál: umělé hedvábí

Údržba: doporučujeme šátek prát pouze v ruce. Šátek pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a neničil se.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 788
490 Kč
Hedvábný šátek Claude Monet - Makové pole
Hedvábný šátek Claude Monet - Makové pole
Tip

George Dunlop Leslie (1835-1921)

Byl britský žánrový malíř, autor a ilustrátor. Studoval umění nejprve na Cary's Art Academy, od roku 1854 pak na Royal Academy, kde poprvé vystavoval v roce 1859 a poté vystavoval svá díla každý rok. V roce 1868 se stal přidruženým členem (ARA) a v roce 1876 řádným členem Královské akademie (RA). Leslie byl také spisovatel a vydal několik knih, které sám ilustroval. Naše řeka (1888), Dopisy Markovi (1893) a Dopisy od řeky (1896) byly všechny černobíle ilustrované a vycházely z osobních pozorování života a přírody v jeho okolí. Napsal také historii prvních let Královské akademie - Vnitřní život Královské akademie.  

Mladá zahradnice (1889)

Bližší popis není znám. Obraz byl vydražen v aukční síni Sotheby´s v roce 2003 a je nyní v soukromé sbírce u nového majitele.

 

Claude Oscar Monet (1840 – 1926) byl nejznámějším francouzským impresionistickým malířem. Byl mistrem, který důsledně rozpracoval myšlenky impresionismu. Monet pečlivě studoval působení světla na různé objekty a věnoval se tzv. přechodným stavům, k práci s barvou a světlem, a proto jeho obrazy působí na diváka již od prvního dojmu. Tvorbou v plenéru a malováním námětů, na kterých bylo pouze zvláštní světlo, otevřel cestu počátkům moderní malby. Monetův obraz Imprese, východ slunce z roku 1874, dal nejen jméno celému malířskému směru, ale zajistil Monetovi místo mezi nejlepšími malíři všech dob. V Giverny, které se stalo jeho oblíbeným útočištěm po smrti ženy, maloval motivy ze své zahrady a oblíbenou sérii leknínů. Zobrazoval poetický vodní svět tajemný jako prvotní ráj.

Makové pole

Makové pole ukázal veřejnosti na první výstavě impresionistů, která se konala v roce 1874 v nepoužívaném ateliéru fotografa Nadara. Dnes je to jeden z nejznámějších obrazů na světě, který navozuje živou atmosféru procházky po polích za letního dne.

Zachycuje rozkvetlou krajinu zalitou světlem. Monet jej namaloval v Argenteuil, kde prožil klidná a šťastná léta. V popřední je Monetova žena Camille se synem Jeanem. Obraz pracuje s doplňkovými barvami (kupříkladu červeň vlčích máků a zeleň křoví ve spodní části). Hlavní úloha má červená barva vlčích máků. Perspektiva je diagonální, což obrazu dává ohromnou hloubku. V kompozici také najdeme vliv japonských grafik.

Obraz je umístěn v Musée d’Orsay, Paris.