Hedvábný šátek Claude Monet - Dáma s deštníkem/Dívka v zahradě

Oboustranný hedvábný šátek s obrazem od Claude Moneta - Dáma s deštníkem. Z druhé strany šátku je obraz nazvaný Summertime od Childe Hassama. Obě strany šátku k sobě výtečně barevně ladí.


Rozměry: 70 x 70 cm

Materiál: umělé hedvábí

Údržba: doporučujeme šátek prát pouze v ruce. Šátek pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a neničil se.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 787
490 Kč
Hedvábný šátek Claude Monet - Dáma s deštníkem/Dívka v zahradě
Hedvábný šátek Claude Monet - Dáma s deštníkem/Dívka v zahradě
Novinka

Claude Oscar Monet (1840 – 1926) byl nejznámějším francouzským impresionistickým malířem. Byl mistrem, který důsledně rozpracoval myšlenky impresionismu. Monet pečlivě studoval působení světla na různé objekty a věnoval se tzv. přechodným stavům, k práci s barvou a světlem, a proto jeho obrazy působí na diváka již od prvního dojmu. Tvorbou v plenéru a malováním námětů, na kterých bylo pouze zvláštní světlo, otevřel cestu počátkům moderní malby. Monetův obraz Imprese, východ slunce z roku 1874, dal nejen jméno celému malířskému směru, ale zajistil Monetovi místo mezi nejlepšími malíři všech dob. V Giverny, které se stalo jeho oblíbeným útočištěm po smrti ženy, maloval motivy ze své zahrady a oblíbenou sérii leknínů. Zobrazoval poetický vodní svět tajemný jako prvotní ráj.

Dáma se slunečníkem patří mezi jeho nejznámější díla. Zachycuje Monetovu manželku Camille a syna Jeana na procházce během větrného letního dne v době, kdy žili v Argentuil. O deset let dříve Monet namaloval podobný obraz pod názvem Paní Monetová a její syn. Na tomto obraze z roku 1875, ale maloval již Suzanne. Jednoho letního dne se prostě mladá žena postavila na malou vyvýšeninu a tráva i květiny jí zakryly nohy. Jako by se tam vznášela, zrozená náhle pod deštníkem, zářivá v nejjemnější růžovou. Barvy jsou zrovna tak v pohybu jako záhyby její sukně, rotující na pozadí třpytivých mraků. Obraz působí velmi lehce a evokuje svěžest letního a větrného dne (viz například vlající šátek). Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na výšku (100 x 81 cm).

Obraz je umístěn v National Gallery of Art, Washington DC, USA.

 

Dítě v zahradě