Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Váza s kosatci/Farma v Provence

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Vincenta van Gogha - Váza s kosatci. Z druhé strany šály je obraz Vincenta van Gogha - Farma v Provence.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 380
890 Kč
Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Váza s kosatci/Farma v Provence

Vincent Willem van Gogh (1853-1890). Nizozemský malíř patřící k postimpresionismu. Jeho dílo čítá přes 900 maleb a 1100 studií a kreseb patří k tomu nejznámějšímu, co ve světě umění vzniklo. Přesto za svého života se Van Gogh nedočkal výraznějšího uznání. Posmrtně však jeho sláva stoupala závratnou rychlostí. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Svým stylem zapadá van Gogh nejvýrazněji mezi fauvisty, expresionisty, zčásti pak i mezi ranou abstrakci. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Vůlí vyjádřit vlastní pocity se stal mimoděk jedním ze zakladatelů právě nastupující umělecké větve zvané expresionismus.

Některé z Goghových maleb zaujímají vysokou pozici v seznamu nejdražších maleb na světě. 30. března 1987 byl prodán Goghův obraz Kosatce za tehdy rekordních 53,9 milionu dolarů a 15. května 1990 zlomil jeho Portrét doktora Gacheta další rekord, když se ho podařilo prodat za 82,5 milionu dolarů.

 

Váza s kosatci (1889)

Tato olejomalba je jedním z mnoha obrazů s tímto tématem, které van Gogh namaloval těsně před svou smrtí. Na obraze je vidět klid van Goghovy duše. Sám nazval obraz jako „hromosvod pro své nemoci“, protože ho držel od jeho cesty k šílenství. Na obraze je patrný vliv japonských ykiyo-e tisků. Prvním majitelem byl francouzský kritik umění Octave Mirebeau, který byl také jedním z prvních příznivců Vincenta van Gogha. V roce 1987 se obraz stal nejdráže prodaným obrazem. Jeho budoucí majitel Alan Bond, však neměl celou částku za obraz, tedy 54 mil. dolarů. V roce 1990 byl tedy obraz prodán znovu J. Paul Getty Museu v Los Angeles. V současné době se jedná o 25. nejdražší obraz. 

Obraz je umístěn v J. Paul Getty Museu, Los Angeles, Californie, USA.

 

Farma v Provence

Gogh namaloval obraz Statek v Provence v roce 1888.

Obraz je umístěn v National Gallery of Art, Washington DC, USA.