Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Růže

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Vincenta van Gogha - Růže. Z druhé strany šály je obraz Vincenta van Gogha - Vykládání písku.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 379
890 Kč
Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Růže

Vincent Willem van Gogh (1853-1890). Nizozemský malíř patřící k postimpresionismu. Jeho dílo čítá přes 900 maleb a 1100 studií a kreseb patří k tomu nejznámějšímu, co ve světě umění vzniklo. Přesto za svého života se Van Gogh nedočkal výraznějšího uznání. Posmrtně však jeho sláva stoupala závratnou rychlostí. Svým stylem zapadá van Gogh nejvýrazněji mezi fauvisty, expresionisty, zčásti pak i mezi ranou abstrakci. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Vůlí vyjádřit vlastní pocity se stal mimoděk jedním ze zakladatelů právě nastupující umělecké větve zvané expresionismus.

Některé z Goghových maleb zaujímají vysokou pozici v seznamu nejdražších maleb na světě. 30. března 1987 byl prodán Goghův obraz Kosatce za tehdy rekordních 53,9 milionu dolarů a 15. května 1990 zlomil jeho Portrét doktora Gacheta další rekord, když se ho podařilo prodat za 82,5 milionu dolarů.

 

 

Zátiší růží ve váze je olejomalba z roku 1890. Jedná se o velmi něžné a působivé dílo. Obraz má nádech do světle zelených tónů, což působí svěže. Krásné bílé růže, některé už odkvetlé, některé ještě plné života.

Obraz je umístěn v National Gallery of Art, Washington DC, USA.

 

Vykládání písku (1888)

Město Arles leží na řece Rhôně a tato rušná vodní cesta se objevuje v řadě Van Goghových děl. Namaloval nábřeží s pracujícími lodníky i panoramatičtější pohledy na řeku, která si razí cestu městem. V těchto dílech je však cosi stylizovaného a odtažitého, jako by bylo obtížné se s tímto aspektem Arles vyrovnat. Je v tom jistá ambivalence, která připomíná Monetovo vyhýbavé zacházení se známkami moderní práce a průmyslu na břehu Seiny u Argenteuil. Obraz je zvláštní. Bárky a jejich dělníci jsou namalováni solidně a pozorně, ale prostředí je minimální a nedokončené. Nic nenaznačuje, kde přesně se to všechno odehrává. Malý úsek nábřeží náhle ustupuje načrtnutému říčnímu břehu, dokonce pláži. Vedle bárek loví muž na veslici, ale jeho vztah k bárkám v prostoru a měřítku není jasný. Van Gogh obraz poslal svému příteli a kolegovi malíři Emilu Bernardovi.

Obraz je umístě ve Folkwang Museu, v Essenu, Německo.