Kašmírová šála Vincent Van Gogh - Červené vinice v Arles/Makové pole
Oboustranná kašmírová šála s obrazem Vincenta van Gogha - Červené vinice v Arles. Z druhé strany šály je obraz Vincenta van Gogha - Makové pole.
Rozměry šály: 180 x 70 cm
Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.
Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.
Vincent Willem van Gogh (1853-1890). Nizozemský malíř patřící k postimpresionismu. Jeho dílo čítá přes 900 maleb a 1100 studií a kreseb patří k tomu nejznámějšímu, co ve světě umění vzniklo. Přesto za svého života se Van Gogh nedočkal výraznějšího uznání. Posmrtně však jeho sláva stoupala závratnou rychlostí. Svým stylem zapadá van Gogh nejvýrazněji mezi fauvisty, expresionisty, zčásti pak i mezi ranou abstrakci. Novátorským pojetím reality změnil náhled na tradiční impresionistickou malbu a z uměleckého hlediska významně ovlivnil především první polovinu 20. století. Vůlí vyjádřit vlastní pocity se stal mimoděk jedním ze zakladatelů právě nastupující umělecké větve zvané expresionismus.
Některé z Goghových maleb zaujímají vysokou pozici v seznamu nejdražších maleb na světě. 30. března 1987 byl prodán Goghův obraz Kosatce za tehdy rekordních 53,9 milionu dolarů a 15. května 1990 zlomil jeho Portrét doktora Gacheta další rekord, když se ho podařilo prodat za 82,5 milionu dolarů.
Červené vinice poblíž Arles je olejomalba od holandského malíře Vincenta van Gogha, zhotovená na soukromě opatřeném kousku pytloviny na začátku listopadu 1888. Zobrazuje dělníky na vinici a je to jediný obraz, který Van Gogh prodal za svého života. Obraz byl prodán za 400 franků Belgické malířce a sběratelce Anně Bosch, členkou uskupení Les XX. Anna byla sestrou Eugèna Bocha, dalšího impresionistického malíře a Van Goghova přítele, jehož portrét (Le Peintre aux Étoiles) Van Gogh namaloval v Arles na podzim roku 1888.
Obraz je umístěn v Puškinově státním muzeu umění v Moskvě, Rusko.
Makové pole
Obraz namaloval v roce 1890. Jeho kompozice a použití barev velmi připomínají obrazy na stejném námětu z roku 1881 od Clauda Moneta, ale Van Gogh pozvedl horizont, takže pole květin zabírá větší část plochy obrazu.