Kašmírová šála Edgar Degas - Tanečnice v růžové

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Edgara Degase - Tanečnice v růžové. Na druhé straně je vyobrazení žlutých narcisů od neznámého autora.

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: 761
890 Kč
Kašmírová šála Edgar Degas - Tanečnice v růžové
Kašmírová šála Edgar Degas - Tanečnice v růžové
Novinka Tip

Edgar Degas (1834 – 1917)

Francouzský malíř a sochař je považován za jednoho ze zakladatelů impresionismu, přestože on sám sebe řadil k realismu. Jako malíř se od 70. let 18. století identifikoval s tancem a přes polovinu svých děl věnoval znázorňování baletek, baletních zkoušek a vystoupení. Jeho vyjádření pohybu patří k nejdokonalejším. Věnoval se i portrétování a jeho portréty a akty patří k těm nejobdivovanějším v historii.

 

Tanečnice v růžové (1876)

Degas vytvářel díla, která zobrazovala všechny aspekty baletu - přípravu a zkoušení ve třídě, čekání v zákulisí a někdy i samotné představení. Toto dílo vtahuje diváka do zákulisí a upoutává pozornost ústřední bílou skvrnou představující náušnici tanečnice. Zatímco ostatní impresionisté malovali výjevy ze skutečného pozorování, Degas nesměl být přítomen v divadle. Pracoval spíše ve svém ateliéru, kde si do skicářů kreslil a zaznamenával modely a ztvárňoval pózy, které obvykle zaujímal při nácviku a představeních. Opakování těchto kreseb, na nichž byla póza vyčerpávajícím způsobem nastudována, mu sloužily jako stavební kameny, které přetavoval a komponoval do hotových děl, aby vytvořil iluzi spontánnosti. 

Obraz je umístěn v Hill-Stead Museu, Farmington, USA