Kašmírová šála Claude Monet - Procházka/Zahrada v Giverny

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Claude Moneta - Procházka. Z druhé strany šály je opět Monetův obraz - Zahrada v Giverny.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 370
890 Kč –22 % 690 Kč
Kašmírová šála Claude Monet - Procházka/Zahrada v Giverny
Claude Monet Maková pole 1
890 Kč –22 %

Claude Oscar Monet (1840 – 1926) byl nejznámějším francouzským impresionistickým malířem. Byl mistrem, který důsledně rozpracoval myšlenky impresionismu. Monet pečlivě studoval působení světla na různé objekty a věnoval se tzv. přechodným stavům, k práci s barvou a světlem, a proto jeho obrazy působí na diváka již od prvního dojmu. Tvorbou v plenéru a malováním námětů, na kterých bylo pouze zvláštní světlo, otevřel cestu počátkům moderní malby. Monetův obraz Imprese, východ slunce z roku 1874, dal nejen jméno celému malířskému směru, ale zajistil Monetovi místo mezi nejlepšími malíři všech dob. V Giverny, které se stalo jeho oblíbeným útočištěm po smrti ženy, maloval motivy ze své zahrady a oblíbenou sérii leknínů. Zobrazoval poetický vodní svět tajemný jako prvotní ráj.

Procházka

Obraz Procházka je olejomalba z roku 1875. Plátno bylo inspirováno dlouhodobým pobytem v Pourville. Různé prvky malby jsou sjednoceny štětcem. Krátkými, ostrými tahy byly namalována tráva na útesu, dámské šaty a vzdálené moře. Pocit pohybu naznačený malířskou kaligrafií byl vlastností Monetovy práce v 80. letech 19. století a je zde použit k označení účinku letního větru na postavy, zemi, vodu a mraky pohybující se po obloze.


 Zahrada v Giverny

Giverny je malé městečko na severu Francie. Je nejznámější tím, že si jej Monet vybral za svůj domov při jedné cestě vlakem. V roce 1890 měl již dostatek peněz na to, aby mohl dům i zahradu velkoryse přebudovat. Až do své smrti v Giverny a namaloval zde některá velmi známá díla (Japonský most, sérii leknínů, zahradu atd.). Oblast Giverny se i během jeho života stala cílem toulek francouzských či amerických impresionistů. Monetův dům a zahrada dnes slouží jako muzeum. Impresionismu je věnováno i další muzeum ve městečku.

Obraz byl namalován v roce 1900 a zobrazuje Monetovu vlastní zahradu u domu v Giverny.