Kašmírová šála Claude Monet - Imprese Východ Slunce/Čtenářka

Oboustranná kašmírová šála s obrazem Claude Moneta - Imprese - Východ Slunce. Z druhé strany šály je opět Monetův obraz - Čtenářka.

 

Rozměry šály: 180 x 70 cm

Materiál: 50 % kašmír, 50% viskóza. Díky této kombinaci je šála velice příjemná na dotek, neškrábe a nežmolkuje.

Údržba: doporučujeme šálu prát v ruce případně použít program na vlnu bez ždímání. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (4 ks)
Kód: 754
890 Kč –22 % 690 Kč
Kašmírová šála Claude Monet - Imprese Východ Slunce/Čtenářka
Kašmírová šála Claude Monet - Imprese Východ Slunce/Čtenářka
Novinka Tip
890 Kč –22 %

Claude Oscar Monet (1840 – 1926) byl nejznámějším francouzským impresionistickým malířem. Byl mistrem, který důsledně rozpracoval myšlenky impresionismu. Monet pečlivě studoval působení světla na různé objekty a věnoval se tzv. přechodným stavům, k práci s barvou a světlem, a proto jeho obrazy působí na diváka již od prvního dojmu. Tvorbou v plenéru a malováním námětů, na kterých bylo pouze zvláštní světlo, otevřel cestu počátkům moderní malby. Monetův obraz Imprese, východ slunce z roku 1874, dal nejen jméno celému malířskému směru, ale zajistil Monetovi místo mezi nejlepšími malíři všech dob. V Giverny, které se stalo jeho oblíbeným útočištěm po smrti ženy, maloval motivy ze své zahrady a oblíbenou sérii leknínů. Zobrazoval poetický vodní svět tajemný jako prvotní ráj.

Monet - Imprese - východ slunce

Jedno z děl, které Monet představil na výstavě fotografa Nadara. Kritik Louis Leroy použil název obrazu v sarkastickém článku Výstava impresionistů a nevědomky tak dal celému směru jméno. Obraz zachycuje jedinečný okamžik - východ slunce - viditelný z domu Monetova příbuzného s výhledem na přístav Le Havre. Slunce, si proráží cestu mraky, v dálce a v oparu se objevují siluety obchodních lodí a v protisvětle malá loďka. Monet použil kontrastní barvy, které nanášel širokými tahy štětce umocňující působení světla.

Monet namaloval obraz Imprese - východ slunce v roce 1872.

Musee Marmottan Monet, Paříž, Francie

 

Monet - Čtenářka 

Ačkoli byl tento obraz původně pojmenován prostě Jarní čas, na jedné z impresionistických výstav dostal nový název, Čtenářka. Na plátně je zachycena Monetova první žena, Camille Doncieux, která mu sloužila jako modelka po celá šedesátá i sedmdesátá léta 19. století a se kterou se oženil v roce 1870. Camille prý měla na stání modelem velký talent, ztvárňoval ji i Renoir nebo Manet. Čtenářka, podobně jako řada dalších Monetových děl z tohoto období, pochází z jeho zahrady v Argenteuil. Modelka je usazena pod klenbou květů šeříku, mezi nimiž prosvěcují sluneční paprsky a vytváří mozaiku jak na trávě, tak na Camillininých šatech. Monet namaloval obraz Čtenářka v roce 1872.

Walters Art Museum, Baltimore, Maryland, USA