Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Kosatce/ Klimt - Pivovarská zahrada

Oboustranný hedvábný šátek s obrazem Kosatce od Vincenta van Gogha. Z druhé strany šátku je obraz od Gustava Klimta - Pivovarská zahrada.


Rozměry: 70 x 70 cm

Materiál: umělé hedvábí

Údržba: doporučujeme šátek prát pouze v ruce. Šátek pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a neničil se.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: 917
490 Kč
Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Kosatce/ Klimt - Pivovarská zahrada
Hedvábný šátek Vincent van Gogh - Kosatce/ Klimt - Pivovarská zahrada
Tip

Vincent van Gogh - Kosatce

Kosatce jsou jedním z několika obrazů kosatců od Vincenta van Gogha a jedním ze série obrazů, které vytvořil v azylovém domě Saint Paul-de-Mausole v Saint-Rémy-de-Provence ve Francii těsně před svou smrtí v roce 1890. Malování nazýval "hromosvodem mé nemoci", protože měl pocit, že se malováním může uchránit před šílenstvím. Obraz byl pravděpodobně ovlivněn japonskými dřevoryty ukiyo-e, stejně jako mnoho jeho děl a děl dalších umělců té doby. Obraz je plný jemnosti a lehkosti. Kosatce jsou plné života bez tragiky.

Obraz je umístěn v Muzeu J. Paul Gettyho v Los Angeles, Kalifornie, USA.

 

Gustav Klimt - Pivovarská zahrada

Tento obraz vznikl roku 1906 v Litzlbergu u Attersee, kam jezdil Klimt každoročně v letních měsících malovat. A právě léto, teplo a vůně lučního kvítí z krásně pestrobarevného obrazu se velmi silně odráží. Výrazné barevné květiny, vystupující ze zelené louky, jsou dominantou celého obrazu. Což je pro Klimtovu tvorbu velmi typické.

Obraz je uložen v soukromé sbírce.