Hedvábný šátek Gustav Klimt - Tři věky ženy

Oboustranný hedvábný šátek s obrazem Gustav Klimt - Tři věky ženy. Z druhé strany šátku je květinový motiv.

Rozměry šátku: 70 x 70 cm

Materiál: 100% hedvábí

Údržba: doporučujeme šálu prát pouze v ruce. Šálu pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a šála se neničila.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 769
490 Kč
Hedvábný šátek Gustav Klimt - Tři věky ženy
Hedvábný šátek Gustav Klimt - Tři věky ženy
Novinka

Gustav Klimt (1862-1918) byl rakouský malíř žijící převážně ve Vídni. Výrazné kreslířské nadání projevoval již jako malý a ve čtrnácti letech úspěšně absolvoval přijímací zkoušku na Kunstgewerbeschule, vídeňskou uměleckoprůmyslovou školu. Zároveň studoval malířství v ateliéru Ferdinanda Laufbergera a po jeho smrti pokračoval u profesora Bergera. Pro liberecké divadlo vytvořil dodnes sloužící malovanou oponu. Měl vlivné postavení v umění monarchie a byl oblíbeným portrétistou vídeňské společnosti. Patří mu klíčové postavení v rakouských dějinách umění.

Klimtovo dílo je kombinací symbolismu a byzantských rysů, které vytvářejí podtón jeho secesnímu stylu. Klimtovy obrazy mají zvláštní, až úzkostnou atmosféru, často zobrazují freudovskou myšlenku o erotice přítomné v každém lidském pohybu a konání. Maluje dvourozměrně, intenzivními barvami a přitom velice jemně a s vytříbenou důstojností.

 

Tři věky ženy (1905)

Častým Klimtovým tématem malby byla žena. V tomto případě rovnou tři ženy, které znázorňují tři různé fáze života. Na levé straně obrazu si můžeme povšimnout staré ženy. Nejde jí vidět do obličeje přes hnědé, husté, vlnící se vlasy, které si jednou rukou přidržuje. Její vrásčitá postava se celá hrbí nad druhou ženu, která má mladistvou tvář, začervenalé tváře. Na ně dopadají její zlaté, vlnité vlasy, v nichž se nachází drobné kvítí. Její obličej se sklání k malé dívence, kterou pevně drží v náručí. Je to nejmladší dívka z celého obrazu. Pevně se tiskne na mladou ženu, jakoby se chtěla celá skrýt do jejího těla. Klimt namaloval obraz Tři věky ženy v roce 1905.

Obraz je uložen v Gallerii Nazionale d'Arte Moderna, Řím, Itálie.