Hedvábný šátek Claude Monet - Zahrada v Giverny

Oboustranný hedvábný šátek s obrazem od Claude Moneta - Zahrada v Giverny. Z druhé strany šátku je obraz od neznámého autora.


Rozměry: 70 x 70 cm

Materiál: umělé hedvábí

Údržba: doporučujeme šátek prát pouze v ruce. Šátek pak pověsit a nechat uschnout, aby nedošlo ke zmačkání a neničil se.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 927
490 Kč
Hedvábný šátek Claude Monet - Zahrada v Giverny
Hedvábný šátek Claude Monet - Zahrada v Giverny
Novinka Tip

Claude Oscar Monet (1840 – 1926) byl nejznámějším francouzským impresionistickým malířem. Byl mistrem, který důsledně rozpracoval myšlenky impresionismu. Monet pečlivě studoval působení světla na různé objekty a věnoval se tzv. přechodným stavům, k práci s barvou a světlem, a proto jeho obrazy působí na diváka již od prvního dojmu. Tvorbou v plenéru a malováním námětů, na kterých bylo pouze zvláštní světlo, otevřel cestu počátkům moderní malby. Monetův obraz Imprese, východ slunce z roku 1874, dal nejen jméno celému malířskému směru, ale zajistil Monetovi místo mezi nejlepšími malíři všech dob. V Giverny, které se stalo jeho oblíbeným útočištěm po smrti ženy, maloval motivy ze své zahrady a oblíbenou sérii leknínů. Zobrazoval poetický vodní svět tajemný jako prvotní ráj.

 

Zahrada v Giverny (1900)

Umělecká zahrada v Giverny je olejomalba na plátně od Clauda Moneta vytvořená v roce 1900. Je to jedno z mnoha děl umělce jeho zahrady v Giverny za posledních třicet let jeho života. Obraz ukazuje řady kosatců v různých odstínech fialové a růžové posazené diagonálně přes rovinu obrazu. Květy se nacházejí pod stromy, které propouštějí tlumené světlo a mění tón jejich barev. Za stromy je vidět Monetův dům.

Obraz je umístěn v Musée d´Orsay, Paříž, Francie.